Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. dubna 2020 Hugo

Snad mě ty kočky nesežerou.

27. 01. 2020 11:10:35
Pokaždé jsem toho chlupatého sígra, se školou ulice, přivinul na hruď a dal mu svou důvěru. Pokaždé ji samozřejmě zklamal.

Já Vlk mám ke kočkám poněkud opatrný přístup. Připadají mi poněkud málo disciplinované. Třeba psům rozumím a psi rozumí mně . Já vydávám povely a pes poslouchá. No teda poslouchá.......někdy poslechne. Manželka mě neustále atakovala s přáním navštívit kočičáckou kavárnu, protože manžeka je opravdu vášnivý kočkomil.

Ona by teda strašně chtěla mít kočku doma, ale já se vymlouvám na psa, že by ho jako trefil šlak.

My jsme totiž doma už dvakrát kocoura měli. Pokaždé to byl "čistokrevný" Hugo von popelnitz," nalezen a dovlečen mými dětmi domů.

Pokaždé jsem toho chlupatého sígra, se školou ulice, přivinul na hruď a dal mu svou důvěru.

Pokaždé ji samozřejmě zklamal. Je teda fakt , že chodit na kočičí záchod se kočky snad naučí rychleji než děti na nočník, ale pochopit, že Vlkovo žrádlo patří Vlkovi, že slanina je moje a že nemám rád, když snídají za mými zády můj jogurt, to bylo nad jejich ochotu se přizpůsobit.

V noci navíc opouštěli kocouři naši domácnost a toulali se a terorizovali okolí. Sousedovi sežrali guláš, co měl nachystaný na balkoně po noční. Sousedce natolik vyděsili modrou andulku v kleci na okně, že ji trefil šlak a zemřela strašlivou smrtí a navíc zneuctili všechny kočky v okolí, včetně jedné chovné čistokrevné Britky, které náš zrzek nejen zničil pověst, ale i první vrh čistokrevných koťat a sousedka přišla o kšeft

Oba výtečníci také jak žili, tak zemřeli, v mladém věku pod koly přiopilých puberťáků, vracejících se s fotrovým půjčeným autem z flámu, kdy nevěnovali pro dráždivou přítomnost hebkého ženského stehýnka v letních minišatech na vedlejším sedadle, dostatečnou pozornost řízení.

Zakopal jsem je oba na zahradě u jezírka a leží tam dodnes.

Jel jsem tedy do kočičí kavárny se značnou obavou. Snad mě tam ty kočky nesežerou.

Kupodivu nesežraly. V kavárně číslo jedna byla zima jak v psírně, kafe stálo za prd a z dortů měli jen postarší Marlenku, ale kočky byly krásné a přítulné a i staré okoralé srdce drobného živnostníka jihlo, když se ke mně přitulila dle manželky Britka. A tak jsem drbal na zádech, kočičák vrněl jak generátor a pili jsme to ne moc dobrý kafe a mrzli.

Přiznám se trochu mě překvapilo, že kočky vlastně můžou úplně všechno, včetně pobíhání po barovém pultu a zvědavého průzkumu našich skleniček přímo na stole. Ale bylo vidět, že jsou vychovány, stačilo je lehce od káv odstrčit a odešly zase někam pochrapkávat.

V kavárně prostě panoval poklidný klid a mír a bylo to fajn a víte co, absolutně žádná stopa po nějakém kočičím zapáchání z čehož jsem měl trochu příznám se předem obavu.

A tak jsme jeli ještě do kavárny číslo dvě a ta byla umísťovací. Prostě kavárna pro opuštěné kočky, kde si můžete zvířátko adoptovat osvojit a starat se o ně. Což je jistě bohulibý záměr.

Už při vstupu bylo jasné, že tohle je teda jiný level. Tohle bylo jen pro oddané kočkomily. Odér kočičinců mi při vstupu málem přerazil nosní přepážku. Koček bylo v kavárně taky mnohem více, přímo dvacet tři a bylo na nich vidět, že mnoho z nich teda nemělo zrovna lehký život . A taky, když jsme si dali mléčnou čokoládu se šlehačkou, musel jsem se oni skoro porvat s černým kocourem.

Obsluha příjemná, kočky poněkud ostřejší. Samozřejmě, že ve mně ihned poznali kolegu šelmu a tak jsem zažil i zákeřný útok zezadu s doskokem na mé rameno, zaťaté drápky do svetru, pokus o sežrání manželky, která jim zakoupila u obsluhy pamlsky i nesmlouvavý rafinovaný útok na moji šlehačku.

Posléze jsme se dozvěděli, že vlastně jsme v kočičím útulku, který si trochu přivydělává na kočky provozem kavárny a že se starají i o nemocné a zraněné kočky a mívají jich někdy až čtyřicet. Samozřejmě nemocné a zraněné kočky nechodí mezi hosty a jsou v karanténě. A tak jsem dopili čokoládu, zaplatili kočkám deset kočičích konzerv, ať mají na dva dny, co jíst a rozloučili se.

A co vy? Chodíte do kočičích kaváren? Nebo Vám vadí kočka na stole, motající se kolem Vašeho vytouženého kafe?

A jak se vlastně mně Vlkovi tam u koček líbilo? Bylo to fajn a zase něco jiného. Přiznám se trochu mi vadilo, že kočky samozřejmě lezou až do hrnku s kafem, ale ten se dá kdykoliv zakrýt podšálkem a je vyřešeno. No a za tu chvilku kočičího vrnění a mazlení si aspoň odpočinete od toho rychlého světa tam venku.

V kočičí kavárně totiž plyne čas svým vlastním tempem.

P.S. prý to mizerný kafe k tomu patří a je to prý poznávacím znakem každé správné kočičí kavárny :-)

Autor: David Vlk | pondělí 27.1.2020 11:10 | karma článku: 35.49 | přečteno: 2104x

Další články blogera

David Vlk

Rád bych se s Vámi rozloučil.

Milí přátele, čtenáři, kolegové. Po zralé uvaze jsem se rozhodl, že dneska napíšu svůj poslední blog na Idnesu.

29.3.2020 v 19:18 | Karma článku: 40.12 | Přečteno: 3084 | Diskuse

David Vlk

Živnostníky nezabije Coronavirus, ale lidská hloupost a závist.

V části české společnosti jsou aktuálně vůči živnostníkům zhruba obdobné pocity, jako v padesátých letech, kdy jim část národa rekvírovala jejich živnosti a radovala se z toho, že jim komunisti sebrali všechno.

28.3.2020 v 17:06 | Karma článku: 47.94 | Přečteno: 21527 | Diskuse

David Vlk

Proboha hlavně nekašli!!!!

"Je to vrah!!!" Křičí paní s holí." "Určitě je to jeden z těch zatracených lyžařů!" Křičí dáma s fialovým přelivem.

26.3.2020 v 13:04 | Karma článku: 35.43 | Přečteno: 2457 | Diskuse

David Vlk

A za ten Coronavirus může určitě Kalousek

Všechno je růžové. Jen my živnostníci můžeme konečně skončit v propadlišti dějin. Konečně budeme náležitě pacifikováni a začleněni do výrobních procesů korporátních firem. Ovšem heslo doby je: Držet ústa a krok.

22.3.2020 v 10:59 | Karma článku: 43.38 | Přečteno: 8819 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Marek Valiček

Gayové v nouzi - "Shopping" (minisérie)

V našem oblíbeném Lidlu jsem si připadal jako na maškarním plese. Benátský karneval se letos nekonal, ale i tak je všude možně zahlédnout lidi se "škraboškami" a v Lidlu i jinde navíc s dlaněma v igelitovejch pytlíkách...

1.4.2020 v 13:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Když podáte knihovnici pomocnou ruku, někdy ji rozesmějete

Určitě podobné situace znáte taky. Nejste vyučený truhlář, ale chcete být užitečný, tak při prosbě o podání rašple ochotně přiskočíte a řemeslníkovi podáte... dláto.

1.4.2020 v 11:19 | Karma článku: 19.54 | Přečteno: 302 | Diskuse

Karel Trčálek

Hnusitská epopej IV.: „Za časů bezvládí“

Dnes, dá se říct, zažíváme v jistém smyslu protiklad bezvládí a spoustě lidí se to, celkem pochopitelně nelíbí. Ale ono ani to bezvládí není žádná sranda, jak to dokazují následující řádky brambor

1.4.2020 v 11:11 | Karma článku: 5.25 | Přečteno: 129 | Diskuse

Zdeněk Hosman

Otazníky nad Deklarací závislosti a k zelenému náboženství

„Člověče, znečistil jsi ovzduší, teď ho dýcháš. Otrávils vodu, teď ji piješ. Jíš jídlo plné chemie. Otrávil jsi mezilidské vztahy, dnes v nich žiješ. Tak už se zamysli a zastav, nebo tady končíš,“ varuje Země, říká Jan Hnízdil.

1.4.2020 v 8:43 | Karma článku: 18.22 | Přečteno: 335 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Apríl s koronavirem

Koronavir ovlivnil i Apríl. 1. duben, neoficiální den humoru a kanadských žertíků, byl pro letošek zrušen, respektive uzavřen do karantény. Přesto doufám, že se aprílové vtípky objeví. Jeden nabízím níže.

1.4.2020 v 7:33 | Karma článku: 18.27 | Přečteno: 347 | Diskuse
VIP
Počet článků 551 Celková karma 38.54 Průměrná čtenost 3841

Chtěl bych Vás na chvíli zastavit a někdy i rozesmát. Jsem normální malý živnostník, táta od tří dětí a blog je pro mne drobný relax od práce. Jinak skoro neustále "úřaduju" na www.koupelny-vlk.cz

 

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Influencer olizoval toaletu v rámci koronavirové výzvy. Nyní má COVID-19

V době šíření koronaviru obletěla svět sociálních médií nesmyslná výzva, která vybízí k tomu, aby lidé olízli sedátko...