Vousatá mrtvola u chlaďáku.

18. 08. 2019 7:55:02
Ležení u chlaďáku na dlaždičkách je docela ošemetná záležitost. Za prvé můžete chytit "vlka" a když chytí "vlka" Vlk, je to "vlk" na druhou a to je fakt průšvih a za druhé se vám může stát, že budete za mrtvolu.

Dneska už jsem nemohl dospat, kdy půjdu do toho svojeho nového kšeftu . Pomazlit se s voňavým chlebem, pohrát se s rybama a ledem, tajně sežrat rožek od šunky a nacpat si za škraňu mrkváček s povidlama.

Holt krásná jsou rána hokynářova a tak jsem se v 5.50 vzbudil, že jako jdu.

Manželka se nevrle nadzvedla na polštáři a zavrčela :

"Co blbneš, dyť je neděle, dneska máme zavřeno."

Tak jsem chvilku smutně seděl skleslý na pelesti, jakože otrava dneska mám volno, ale pak mě napadlo, že by se měl vylít kondenzát z pod chlaďáků, otevřít ventilačka a překontrolovat cenovou nabídku od potenciálního nového dodavatele ryb.

A tak jsem prostě jel, tohle si později obhájím a aspoň nebudu muset škrábat erteple na nedělní oběd.

Zapnul jsem si na krámě kasu, jen tak pro radost sobě a Babišovi si namarkoval jeden ořechový Flipjack a jednu Colu a jak jsem tak ležel na břuchu na dlaždičkách na podlaze a hrnkem vybíral z výparníku pod chlaďákem horkou vodu do kbelíku a ukusoval u toho tu tyčinku s lisovaných ořechů.

Vtom v chladáku nějak šváclo a já dostal takový menší kopanec, až jsem se na té dlažbě zatřepal, jak zkratovaný elektrický úhoř.

Nebyl to elektrický výboj, spíš jen nějaký náraz, jak se vypnulo čerpadlo, ale pecka to byla řádná.

A já si v tom okamžiku uvědomil, jaký mám strašně fajn život a jak jsem prachsprostě šťastnej chlápek, že můžu takhle v neděli brzo ráno po šesté hodině ležet na těch studených dlaždičkách a vybírat lehce zatuchlinou navinulý kondenzát a větrat ve svém novém kšeftě.

Chápete......................... přeci to je pro živnostníka nejvíc..........mít svůj krám!! Je to můj krám se všemi těmi krásnými vůněmi a chutěmi a barvami.

Tohle přeci není žádná práce, to je prostě čistá radost. Zubím se jak debil, kdykoliv porcuju ryby, zubím se když drhnu v obrovském dřezu přepravní bedny na pstruhy a lososy a všude kolem mě lítají chuchvalce měkoučké pěny a mě bolí záda jak bulharského nádeníka, zubím se když jedu pro bio- brambory a mrkve na farmu a taky, když přijedou krásně růžová kuřátka a stehýnka z krůt, nebo barevné krásné jogurty.

Zubím se, když ráno vstávám o půl šesté a jedu skládat pečivo. Zubím se, když zákazníkům prodávám dva plátky šunky, protože děda prostě víc k snídani nesní. Zubím se jak ozubené kolo, protože mě tahle práce dělá šťastným.

Prostě.................. štěstí není žádná muška zlatá, ale hezká práce pro lidi, co vás baví a dává vám pocit naplněného života.

Ovšem........ ještě k tomu ležení u chlaďáku na dlaždičkách. Je to docela ošemetná záležitost. Za prvé můžete chytit "vlka" a když chytí "vlka" Vlk, je to "vlk" na druhou a to je fakt průšvih. A za druhé se vám může stát, že budete za mrtvolu.

Chlaďáky co máme na prodejně tečou ve vedrech jak Niagáry a to znamená, že kondenzát (voda) teče to nádobek pod chlaďáky a musí se vylívat hned ráno a pak ještě večer. Jeden z chlaďáků, veterán těhotný kozími sýry a farmářskými jogurty, má strašně velkou nádobku, blbě umístěnou dost vzadu.

Takže abyste to vybrali hrníčkem do kýblu, musíte si hodně divně kleknout. Tuhle pozici znají tak možná přeborníci v Kámasútře, (to jsou takový ti spoluobčané, co se nemilují, ale cvičí i u sexu, třeba pozici "Rozštípnutý bambusový stvol.") ale moravský stodvacetikilový řízek si s ní neporadí. Já prostě takhle klečet nemůžu, protože bych už nevstal, protože mám kolena v háji a stal bych se pak nedílnou součástí chladícího boxu.
Takže jsem si, český koumák a mistr improvizace, sehnal hadičku a zkoušel kondenzát odsát.

Ovšem poté, co jsem si asi třikrát na lačno cucnul té teplé, lehce navinulé vody a málem nazvracel do kozích jogurtů, jsem si raději našel náhradní polohu na vybírání hrnkem.

Lehnu si prostě, většinou na záda, na dlaždičky, nohama ke dveřím obchodu, k hlavě si dám kýbl, ležím na dlažbě a pomalu vybírám rukou kondenzát do kbelíku.
Ležím si takhle v pátek v sedm ráno, tričko jsem měl trošku kratší, takže spodní špek svítil do výlohy jak okraj slunečního kotouče, dveře od krámu otevřené dokořán do ulice, protože já furt větrám a ve dveřích jen bedničku s rajčátky pěstovanými hydroponicky v kosmickém skleníku u Milotic, co je tam opylují čmeláci řízení počítačem, co bydlí v papírových domečcích pod rajčáky.

Ležím a v poklidu vybírám vodu. Hlavně žádné prudké pohyby, abych si to nevylil do vlasů, nebo do svých nových krásných vousů. Vypadám samozřejmě s tím svým pupkem na té dlažbě sošně, asi jako hora Říp uprostřed české krajiny.

V tom přes bednu s rajčátky přeskočí, jak mladý zbojník přes vatru, postarší chlap a volá :

"Halóóó chlape!!!! Jste vůbec živý??? Hergot.............. doufám, že vás netrefil šlak???" A řítí se ke mně, asi aby mně zachránil.
Zvednu udiveně hlavu a dál vybírám kondenzát.

"Co se děje pane, přejete si ?"

"Ufff. Vy jste mi teda dal chlape, ležíte si tady na dlažbě, jak mrtvý Vorvaň vyvrhnutý mořem na pláž............ já si myslel, že jste po smrti, tak vás běžím zkontrolovat. To víte, já jsem bývalý patolog v penzi a vy jste vypadal, že už po vás leze hmyz.............................!"

"Hmmmm................ Tak vyvrhnutý Vorvaň .........." Ten mi teda dal patolog jeden!" :-D

Tak jsem mu prodal jeden žitný kváskový chleba a bylo!

Trochu tych dobrot :

P.S. Všeckym, co drží dietu, se omlouvám, estli jste to dočetli až sem, tak jste po snídani :-D

Autor: David Vlk | neděle 18.8.2019 7:55 | karma článku: 33.70 | přečteno: 1628x

Další články blogera

David Vlk

O ďůrečku lepší život.

Jako jestli ste se zase těšili, že vám tady budu líčit, jak sem zase držel dietu a pološílený hlady pobíhal po Bílých Karpatech zabalený do igelitu, tak to se plete.

15.9.2019 v 17:38 | Karma článku: 29.56 | Přečteno: 1308 | Diskuse

David Vlk

Sebevražda uzeným.

Ráno bylo studené jak nohy švédské Playmate, když se vám ji podaří dostat na pelech a právě se chystáte s tou blonďatou ledovou královnou trošku zhřešit.

12.9.2019 v 7:48 | Karma článku: 29.51 | Přečteno: 1486 | Diskuse

David Vlk

Já nežeru, já jen uždibuju.

"Kolik jsi mi toho zase sežral, mně se zdá , že ty konce děláš čím dál větší??? Určitě bude na šunce na konci roku minimálně osmikilové manko!"

8.9.2019 v 8:17 | Karma článku: 34.99 | Přečteno: 1877 | Diskuse

David Vlk

To mají z toho, jak furt čumí na to porno!

Nechápu, proč ti doktoři u chlapa po padesátce tak furt prahnou po jeho krvi. Nestíhám to vyrábět a cedit, snad z toho hergot někde dělají nějaká jelita, nebo co?

29.8.2019 v 13:20 | Karma článku: 35.77 | Přečteno: 2287 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Zuzana Zajícová

Jak jsem vymetla během deseti dnů čtyři postele

Utekla jsem. Nic jinýho se nedalo dělat, než se sebrat a utíkat. Popadla jsem klíče, kabelku a mobil, vlítla do tenisek a utíkala...

24.9.2019 v 9:21 | Karma článku: 11.91 | Přečteno: 340 | Diskuse

Beata Krusic

Dnešní "cool" zpívání a projev

A nejen zpívání. Být "cool" je "in". Dnes se tak mluví, sděluje, projevuje..... , zpívá.... Všimla jsem si toho už pár let po revoluci a dodnes ten chlad vnímám.

23.9.2019 v 22:15 | Karma článku: 13.13 | Přečteno: 331 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Volíme si nelidské zrůdy?

Myslíte si, že "zrůdy" je tvrdý název? Tak to tedy není, je měkký a velmi lichotivý. Politikům, kteří nedokáží vyřešit sociální politiku mnoha lidem nemohu dát jiné oslovení. Ještě bych mohla použít název hyeny, nenažranci atd.

23.9.2019 v 19:39 | Karma článku: 24.56 | Přečteno: 1031 | Diskuse

Karel Trčálek

Na Gretu Thunbergovou (Thunberg?) nikdo nemá!

A nejen proto, že Greta nemusí chodit školy, kterou má úplně na háku. Uznejte sami, kdo z vás v šestnácti řečnil v OSN? Snad ani ten L. Větvička ne

23.9.2019 v 19:17 | Karma článku: 20.88 | Přečteno: 678 | Diskuse

Jarka Jarvis

Hop sem, hop tam: Grand Bahama

Nevím, zda přežil, a pokud ano, jak moc ho Dorian poničil. Já vlastně nevím ani to, jestli Grand Bahama hotel stále existuje, nebo dávno padnul za oběť hrabivým hrabošům, česky zvaným developeři.

23.9.2019 v 18:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 | Diskuse
VIP
Počet článků 510 Celková karma 36.21 Průměrná čtenost 3771

Chtěl bych Vás na chvíli zastavit a někdy i rozesmát. Jsem normální malý živnostník, táta od tří dětí a blog je pro mne drobný relax od práce. Jinak skoro neustále "úřaduju" na www.koupelny-vlk.cz

 

Najdete na iDNES.cz