Tuhle zem už nám zase ukradli.

19. 06. 2019 15:19:20
Tenhle stát už totiž nepatří malým obyčejným lidem. On je tenhle stát totiž asi už zase jen "Jejich."

V podivném hnutí mysli jsem se rozhodl, že si pořídím ještě jeden obchod. Obchod s farmářskými potravinami a potravinami od zajímavých místních a českých výrobců

S vervou sobě vlastní jsem se ponořil do odběratelsko dodavatelských vztahů, abych se z nich po čase vynořil plný zklamání a deziluzí.

Měl jsem to vymyšleno jednoduše. Přece znám spoustu šikovných lidí, kteří výrábějí spoustu zajímavých a chutných výrobků, které sám rád jím a ručím za ně každým svým kilem. Prostě je objedu a začlením jejich sortiment do stávajícího sortimentu obchodu, který chci převzít a musím zvítězit.

Třeba Mirek. Mirek je řezník, který pracuje v Rakousku jako řezník v malém masokombinátu. Mirek si tam v tom Rakousku prostě zvykl na kvalitu rakouského masa a uzenin a ty české už nemůže jíst.

Mirek proto pořídil udírnu, nakupuje v Rakousích maso a vyrábí uzeniny . My Mirkovi odběratelé se na Mirkovy uzeniny třepeme jak Okamura na křeslo ve vládě. Žádné konzervanty, žádné Éčka, žádné barvičky. Mirkův salám Vysočina je v kategorii "Žere se jak perník!" To jste ještě zaručeně nejedli a Mirkové klobásy jsou básnické etudky navlečené do kvalitního střívka.

Ach jo Mirku, kdy zase budou? A nebo Mirkův uzený bok a krkovička, plecko a když chce trochu zamachrovat, tak uzený sýr. Mňamky.

Mirek je řezník umělec. S dodávkou pro můj krám mě ale Mirek poslal někam. Dělá to totiž všechno načerno, Prostě proto, že nemá volných tři sta tisíc na tuny nerezu a kilometry vykachlíčkovaných stěn.

Samozřejmě správně by měl tento člověk mít nárok na nějakou dotaci na rozjezd podnikání, ale žádnou nedostane, není tři měsíce na pracáku( dříč Mirek? ten by umřel) papíry kolem jsou natolik složité, že se do toho nepustí a u nás dotace stejně dojí jiní kofři ve velkém . (Třeba na inovativní toustovací chleba, známe to.)

A pak znám Ivana co má kozí farmu. Ivan teda může prodávat maso a mlíko, ale nic víc! Ivan totiž nemá dvě stě padesát tisíc na pasterizačního robota, aby mohl dostát českým předpisům a mohl dělat sýry a ostatní kozí mléčné výrobky. Ivan pasterizuje v hrnci s teploměrem. Ivan teda sýr samozřejmě vyrábí.

Čerstvý, nebo s bylinkami z hor ve kterých žije, nebo uzený a nebo báječný nakládaný s česnekem. Na tom si Ivan strašně zakládá, česnek jeho žena krájí na drobné šupinky snad skalpelem. Pro tenhle sýr bych vraždil, ovšem prodávat ho nemůžu, protože to je jen pod rukou a a bez papírů.

Když chtěl Ivan dostat dotaci aspoň na traktor na svážení sena, řekli mu , že jediný nárok by měl v operačním programu "Mladý zemědělec." Jenomže Ivan je už starý zemědělec, je mu přes padesát a nemá nárok, nevlezl se do škatulky.

Pak znám Ivanku. Ivanka vaří fantastické marmelády, čalamády, sirupy, ale i paštiky. Ivančina jahodová marmeláda s chilli mi nedávno doslova vyrazila dech, anebo ta ostružinová s čokoládou.

Jéje, strašně rád bych prodával ve svém krámu Ivančiny marmelády. Jenomže tady jsme v Česku. Třeba v takové Velké Británii, když chcete dělat marmelády, můžete je klidně vařit ve svojí čisté kuchyni. Proč ne? Přijde to paní z úřadu zkontrolovat a za tři týdny už jste králem marmelád.

Ovšem u nás musíte investovat pár sto tisíc, abyste splnil nějaké ty kraviny, co si zdejší úředníci vymysleli. Pozor to nejsou kraviny z EU, jak si tady pořád nalháváme, to jsou naše domácí české kraviny!

A takhle bych mohl psát o Marii, která peče dorty o Janě, která je mistryně krásných malých nadýchaných koláčků (jsou opravdu jako polibky mladé dívky!) a nebo o rošťákovi Petrovi , který umí dokonce kozí camembert.

Všichni tihle lidi něco umí. Něco užitečného, co mohlo spoustě lidí udělat radost, včetně jich samotných. Něco užitečného, co mohlo tomuhle státu přinést peníze na daních a jim naplnit život smysluplnou prací.

Jenomže tenhle stát je tady jen pro partu velkých hráčů. Pro vyvolené, kteří už bez dotací ani neumí podnikat. Jsou jak dotační feťáci přisátí na státním a evropském cecku. A pravidla jsou nastavena tak , aby vyhovovala jen jejich megafirmám. Jde přeci o prachy.

Ti malí mají smůlu, stát jim stojí na krku, dere je na daních, otravuje a fízluje je EET, likviduje je nesmyslnými příkazy a regulemi.

Tenhle stát už totiž nepatří malým obyčejným lidem. On je tenhle stát totiž asi už zase jen "Jejich."

Patříval komunistům a dnes patří miliardářům. Všem těm agrobaronům, velko-super uzenářům, megamlíkařům, všem těch velkochovatelům užitkových zvířat plných chemie.

Chtěl jsem prodávat zajímavé, zdravé a chutné věci, ale je to těžké.

Lidi kteří něco umí, porazili lidé, kteří umí dobře vyplňovat lejstra, obcházet zákony, čerpat dotace a vyrábět levné šmejdy a znají se se správnými lidmi ve státní správě a politických stranách. Mají k tomu armády úředníků, stohy lejster a papírů a kohorty právníků.

Je mi z toho smutno. Tuhle zem už nám zase ukradli!!!

Autor: David Vlk | středa 19.6.2019 15:19 | karma článku: 43.45 | přečteno: 2923x

Další články blogera

David Vlk

Hele schovej si toho svýho "Frantíka."

Tři dny jsem kroutil hlavou. Čtvrtý den jsem se vypravil exhiboušovi promluvit do duše. "Poslouchej kamaráde schovej si toho svýho "Frantíka!" Nejsme na něj zvědavý ,nebo se prostě aspoň před těma mýma holkama otoč zadkem.""

16.7.2019 v 18:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 78 | Diskuse

David Vlk

Mokré sny se mi už dávno nezdají.

A já měl z toho útoku těch oranžových ďáblů strašnej strach, protože ten fotbal vůbec neumím, běžím pomalu jak parní lokomobila z předválečného zemědělství a strašně nerad bych to těm klukům z repre pokazil.

10.7.2019 v 16:41 | Karma článku: 31.77 | Přečteno: 2081 | Diskuse

David Vlk

Tož "Auf vídrséén!"

Když sedíte v Chorvatsku na molu jen tak v plavkách a vypadáte jako tlustej Němec kousek od Drážďan, nenechají na Vás krajani nit suchou.

30.6.2019 v 18:37 | Karma článku: 45.22 | Přečteno: 7841 | Diskuse

David Vlk

Kdo pojede k moři, tomu držka shoří.

Slunko je potvora,takže až se budeme vracet zpět, bude celá naše rodina vypadat jako výprava imigrantů ze Sýrie a já jediný budu zarudle bílý s odlupujícími se třásněmi sloupané kůže, jak svlékající se had škrtič.

26.6.2019 v 14:11 | Karma článku: 36.32 | Přečteno: 2304 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Vlk

Hele schovej si toho svýho "Frantíka."

Tři dny jsem kroutil hlavou. Čtvrtý den jsem se vypravil exhiboušovi promluvit do duše. "Poslouchej kamaráde schovej si toho svýho "Frantíka!" Nejsme na něj zvědavý ,nebo se prostě aspoň před těma mýma holkama otoč zadkem.""

16.7.2019 v 18:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Karel Trčálek

Zaplaťpánbůh za každý den bez eura!

Zaplať samozřejmě českými korunami, ať už je měnová politika ČNB, jak chce mizerná a diletantská, až se tomu ani věřit nechce

16.7.2019 v 17:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 | Diskuse

Pavla Kolářová

Nestrkejte děti do lednice!

Nejsem technický génius. Teda abych to upřesnila - nejsem ani génius a technický už vůbec ne. Ale člověk žijící v 21. století musí čas od času kromě trakaře a věcí na ruční pohon používat i nějaké ty různé SMART vychytávky a ...

16.7.2019 v 13:34 | Karma článku: 12.76 | Přečteno: 321 | Diskuse

Beata Krusic

Z Bronxu - Hip Hop za Maryčkou Magdonovou...

Když už jsem se minule dokutálela až k daleké Jamajce a vyznala se z lásky k hudebnímu stylu - Reggae, budu muset přiznat i další svou hlubinnou sympatii ke stylu, který má s Jamajkou také co do činění.

16.7.2019 v 11:31 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 226 | Diskuse

Adam Lešikar

Blbinky, to by mu šlo! (díl 15.)

Jsem já vůbec platným členem společnosti, když tak nějak nemám co říct k politické situaci, ani se mi nechce nadávat na poměry? Když já na to pro samý pitomosti prostě nemám čas...

16.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 8.97 | Přečteno: 223 | Diskuse
VIP
Počet článků 500 Celková karma 37.85 Průměrná čtenost 3758

Chtěl bych Vás na chvíli zastavit a někdy i rozesmát. Jsem normální malý živnostník, táta od tří dětí a blog je pro mne drobný relax od práce. Jinak skoro neustále "úřaduju" na www.koupelny-vlk.cz

 

Najdete na iDNES.cz