Blogeři jsou prej divná zvířátka.

21. 04. 2019 8:05:01
"Mami, prosím tě, kdyby se ti chtělo, mohla bys mi poslat hlas do Blogera roku?" "Eh, Hmmm, no já nevím, nemám čas........ Víš, musím ještě umýt do Velikonoc okna."

Blogeři jsou prý divná zvířátka. Utrousil jeden světaznalý čtenář v diskusi .

A má pravdu, jsme!

My blogeři se tak trochu dělíme na dvě skupiny.

Ta první jsou tak trochu světlonoši, zjevitelé jediné pravé pravdy. To jsou ti co na blogu vedou "Svatou válku" za cokoliv. Samozřejmě určitá témata jsou v kursu víc a určitá míň? Je tedy samozřejmě mnohem jednodušší vést svatou válku proti muslimské migraci do Evropy a veřejnému kojení, než proti nošení podprsenek.

Když jste bloger světlonoš, většinou se obklopíte kohortou svých věrných fandů, kteří trpí podobnou fóbii. V diskusích pod takovým blogem, to pak většinou vypadá, jako na setkání konspirační sekty. Příznivci se tam vzájemně a samozřejmě i autora škrabkají na zádech a pokud tam náhodou zavítá někdo zvenčí, dostane většinou po čumáku.

Ta druhá skupina blogerů jsou pak literární psavci a adepti na budoucí hvězdy české literatury............... Prostě tak jako každý voják nosí v torně Maršálskou hůl, každý bloger z Idnesu nosí v torně cenu za Magnezii Literu a výtisk své knihy.

Ano, my psavci (protože já se přiznám, mezi tyhle blogery rozhodně patřím i já) jsem tady na blogu jen tak prozatímně. Samozřejmě jen do té doby, než si nás všimne nějaké velké nakladatelství, pošlou pro nás velkou limuzínu s chlazeným šampíčkem a dvěma polonahými blonďatými fanynkami s dlouhýma nohama, bujným proprsím a inteligentní hloubkou pohledu, které budou, z příliš krátkých rukávů sexyšatiček, sypat úryvky z našich nejpovedenějších blogů s Karmou přes 40 ( Vhodné zejména jako přivýdělek pro studentky pedagogické fakulty obor Český jazyk, výtvarná výchova) a pak nás konečně odvedou až "Na vrchol," kde konečně vystřídáme toho už trochu opelíchaného Kinga Viewigha na jeho trůně.

Miliony se budou hrnout, ženy budou před námi padat do mdlob, přijme nás papež a Zeman nám asi dá stejný metál, jak má Franta Ringo Čech (ach jo, to bude ostuda) a učitel češtiny ze základky, co nás týral výjmenovanými slovy, konečně pozná, kdo je opravdový král českého jazyka.

Obě dvě skupiny nás krutopřísnejch blogerů z Idnesu májí pak jedno společné. Jsem samozřejmě tak trochu exhibicionisti i když to nikdy, ale opravdu nikdy nepřiznáme, ale prostě, když píšete blog, musíte být trochu děvka a prodat všechno a občas se vysvléknout až do naha.

Náročný čtenář je totiž dychtiv po stále nových novinkách a odhalených tajemstvích!

A pak taky máme všichni jednoho společného koníčka, takovou každoroční zábavičku. Dáváme každé jaro ostentativně veřejně na odiv, jak nás vůbec (ani trošilinku) nezajímá každoroční soutěž o "Blogera roku."

Světlonoši proto, protože oni jsou přeci proti systému a o nějaké mrzké mainstreemové ocenění vůbec nestojí (beztak to zase platí Soros) a psavci proto, protože jim jde přeci jen o čisté umění a soutěžit o skleněné "Ičko" je samozřejmě pod jejich uměleckou úroveň. (Pcháááá-není to přeci žádná Magnezia Litera).

Takže je zcela jasné, že to autorské vzedmutí a tsunami blogů, které my blogeři chrlíme vždy v dubnu, hned po vyhlášení dalšího ročníku Blogera roku je naprosto, ale naprosto náhodné.

Co na tom, že vstávají z mrtvých dokonce i zombie blogeři, kteří naposledy něco napsali někdy v loňském dubnu?

Co na tom, že umělcům spadla můza zřejmě za límec košile a jeji polibek trvá celý měsív až do vyhlášení výsledků?

Co na tom, že konspirátoři objevili další a další závažná spiknutí a ohrožení absolutní svobody čehokoliv a že konečně našli nesporné důkazy, že i sousedův kurník zapálili ti "Zatracení machometáni" a letošní sucho bude opět zákeřným útokem americké CIA.

Souvislost je samozřejmě čistě náhodná!!!!!!!!!

Já samozřejmě o "Blogera roku" taky ani trochu nesoutěžím!

"Pcháááááá." Píšu přeci jen tak pro radost!

Očekávám totiž každým dnem telefonát z Mladé fronty, že mají pro mě nachystanou lukrativní smouvu na tři až čtyři knihy po pěti stech stránkách (to budu psát do důchodu) s fantastickým spisovatelským honororářem,který po pečlivém přepočítání vychází na kulantních, celých asi třicet pět korun za hodinu psaní................paráda!"

A taky samozřejmě není vůbec pravda, že jsem strávil nedávno skoro hodinu přemýšlením, jestli mám dát jeden hlas pro jistotu sám sobě (protože, co když mi pak hergot jeden bude na tu bednu chybět) a taky jsem se samozřejmě vůbec nepokusil podloudně zabodovat alespoň v ženské kategorii, nebo v Nováčkovi roku.

A o tom zabitém praseti, nůši škvarků a lavoru jitrnic a patnácti litrech slivovice, co jsem poslal, jak zde všichni dobře vědí, do redakce, taky radši nemusíme mluvit.

A konečně, nikdy jsem se samozřejmě nepokusil lobovat u svých blízkých a rodiny a včera v hospodě, což dopadlo zhruba takhle:

Manželka:
"Vladi, prosím tě. Pošleš mně hlas do Blogera?"
" Co zas? Co to je za blbinu, vždyť víš, že tě nečtu, mám radši Čermáka s Vyoralem ! To jsou aspoň drsní sympatičtí chlapáci!"
Maminka:
"Mami, prosím tě, kdyby se ti chtělo, mohla bys mi poslat hlas do Blogera roku?"
"Eh, Hmmm, no já nevím, nemám čas. Víš, musím ještě umýt do Velikonoc okna."
Nedávno přijatá kamarádka do přátel na FCB:
"Jani, prosím tě pošleš mi hlas do Blogera na Idnesu?"
"Nedolejzej! To je strašný, jak seš vlezlej, víš přece, že miluju Větvičku!"
Děti:
"Holky, pošlete tátovi hlas do blogera?"
"Tati, nejdřív si ale promluvme o tom zvýšení kapesného!"

Kamarád z hospody:

"Martine, ty čteš moje blogy ,že jo? Poslal jsi mi hlas?

"Za šest piv a tři rumy Capitány ti seženu klidně tři, ale musíš před klukama říct nahlas, že Babiš je Bůh!"(To teda nedám!!!)

Takže lobista jsem mizernej a tenhle blog jsem prostě napsal jen z literárního přetlaku, protože jsem na čtyři dny vypadl z pracovního procesu a jsem tudíž v strašným stresu, protože jsem nechutný workoholik.

Aha, někdo zvoní "CRRRRRRRRR!"

Že by už jely holky z tý Mladý fronty?

P.S. No..... ale když jinak lidi teda nedáte, tak mi ten hlas prostě pod tímhle blogem pošlete, furt to eště do pondělní půlnoci jde :-)))))))

A díky David

Autor: David Vlk | neděle 21.4.2019 8:05 | karma článku: 30.24 | přečteno: 1292x

Další články blogera

David Vlk

Leoš Mareš je božan!

Tahle divoká partička čtyřicítek přistoupila do vlaku "Leoša" v Otrokovicích evidentně už v trošku povznesené náladě. Okamžitě jich byl plný vagón.

23.5.2019 v 15:58 | Karma článku: 34.86 | Přečteno: 2597 | Diskuse

David Vlk

Vzteklý plivanec zapšklého seniora pana Čumpelíka.

Tak se nám na titulce rozohnil pan Čumpelík. Pan Čumpelík je senior, evidentně fanda a volič pana Babiše a strašně ho rozčilují projevy občanské svobody reprezentované poklidnými demonstracemi organizovanými Milionem chvilek.

22.5.2019 v 15:46 | Karma článku: 38.72 | Přečteno: 2497 | Diskuse

David Vlk

V Praze je vždy blaze.

Tož včera jsem byl v tej Praze. Když jsem byl mladý a jel do Prahy byly ty přípravy nějak kratší. Vzal jsem tenkrát náhradní tričko a trenky, mobil, peněženku a prezervativy a jel jsem.

19.5.2019 v 10:31 | Karma článku: 41.43 | Přečteno: 5000 | Diskuse

David Vlk

Zvrhlík z internetu patří do kriminálu. Nazývejme věci pravými jmény.

Co dělá policie pro ochranu našich dětí? Nikde jsem si ještě nepřečetl žádnou reakci někoho kompetentního z policie, že o této situaci vědí a nějak ji řeší. Existuje speciální oddělení, které tuto kriminalitu odhaluje a řeší?

15.5.2019 v 9:03 | Karma článku: 42.42 | Přečteno: 3875 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karla Šimonovská - Slezáková

Podpora českých podnikatelů

Tak nám zase ve Vršovicích otvírají nový krámeček, to mám radost. Tam, kde bývala ,,zaplivaná" putyka, bude teď malá pekárnička. Ani nevíte, jak se mi zdál hned svět a hlavně Vršovice hezčí, když jsem tohle dneska ráno viděla.

24.5.2019 v 15:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 44 | Diskuse

Martin Faltýn

"Ať vám to šmakuje!"

S těmito slovy nám podala prodavačka ve stánku košík jahod. Převzal jsem jej a těšil se na zahradnické jahody. Vypadaly skvěle. Jak budou chutnat? Pardon, šmakovat? Takže dnes žádné Eurovolby, ale jazykový skoro koutek.

24.5.2019 v 12:10 | Karma článku: 12.60 | Přečteno: 543 | Diskuse

Kamila Branna

Nesedněte na lep žádnýmu koučovi

Reakce na blog Michala Bartoše "Láska jako lepidlo na vztah s kýmkoli". Mrzí mě, že taková slova vyšla z úst člověka, který radí lidem, jak líp žít.

24.5.2019 v 6:32 | Karma článku: 21.29 | Přečteno: 772 | Diskuse

František Petrík

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker odhalil sochu Marxe věnovanou z Číny

Může mít ještě někdo pochybnosti o myšlenkovém zázemí vedoucích představitelů EU? V roce 1989 nebo 1990 by bylo vztyčování soch vynálezci třídní nenávisti něčím nepředstavitelným. Dnes se tomu ani nikdo nepodivuje

23.5.2019 v 19:43 | Karma článku: 28.34 | Přečteno: 698 | Diskuse

Kamila Branna

Co to jen s náma bude?!

V žádných seriózních novinách nesmí chybět informace o tom, co pro nás mají hvězdy, nebo v ideálním případě tarot, nachystáno na každý den.

23.5.2019 v 18:55 | Karma článku: 10.81 | Přečteno: 380 | Diskuse
VIP
Počet článků 483 Celková karma 37.56 Průměrná čtenost 3761

Chtěl bych Vás na chvíli zastavit a někdy i rozesmát. Jsem normální malý živnostník, táta od tří dětí a blog je pro mne drobný relax od práce. Jinak skoro neustále "úřaduju" na www.koupelny-vlk.cz

 

Najdete na iDNES.cz