Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

My nejsme rasisti, ale..............

10. 09. 2018 10:58:37
Hm, nechci tím samozřejmě říct, že my bílí jsme všichni darebáci a mlátíme děti, ale mohli by jste tedy i vy připustit, že každý Rom není darebák a zloděj?

Od jisté doby jsem neustále někým přesvědčován, že není rasista a pak přijde většinou to "Ale"

Pro některé lidi jsem se totiž tím, že jsem vlastní dceři dovolil chodit s Romem z děcáku stal podezřelým fandou multikulti, nezodpovědným rodičem, přiblblým sluníčkářem, "Milovníkem Kofoláčů" a nepochopitelným podivínem.

Je docela legrační, jak se Vás lidé, kteří tohle "Ale" rádi používají, vždycky snaží přesvědčit o tom, že rasisté nejsou a dokonce hráli třeba v roce 1989 ve fotbalovém klubu Horní Dolní a tam byl jeden černej kluk, co byl fakt slušnej a dokonce používal ve sprše mýdlo.

Anebo uslyšíte: "Romové mi vůbec nevadí, pokud zodpovědně a poctivě provádějí výkopové práce." Co by taky tak jiného měli dělat, že? Občasný romský středoškolák, nebo dokonce vysokoškolák je totiž dozajista neférovým produktem nějaké pozitivní diskriminace.

Přítel mé dcery je navíc z děcáku a tam přeci ty parchanty nezavírají bezdůvodně!

"Dávej si Davide bacha." Ano dávám, svoji dceru mám samozřejmě rád.

Zrovna ten její kluk skončil v děcáku dvakrát. Poprvé proto, že se o něj jeho rodiče po jeho narození špatně starali. Jo jeden z jeho rodičů byl Rom a jeden bílý. A víte co? Pak si ho k sobě vzali pěstouni a ti ho řezali tak, že kluk vždycky jenom někam zalezl a bál se moc hlasitě dýchat a brečet, aby ho nezmlátili zase a tak skončil podruhé zase v děcáku.

Jo a abych nezapomněl ti pěstouni, co ho mlátili, byli oba úplně strašně bílí, slušní lidi.

Hm, nechci tím samozřejmě říct, že my bílí jsme všichni darebáci a mlátíme děti, ale mohli by jste tedy i vy připustit, že každý Rom není darebák a zloděj?

Nebo tam máte pořád vzadu to velké pochybovačné "Ale?"

Dokud se vás to osobně nedotkne jako mě, je to asi mnohem těžší, si to v hlavě trochu přehodit. A hlavně v týhle době. Víte, snažil jsem se tomu klukovi pomoct sehnat práci a bydlení. Je slušně vyučen v docela dobrém oboru a přece lidi nejsou, tak každý, kdo chce pracovat práci sežene, jako bych Vás slyšel.

Jenomže to třeba zavoláte do firmy, která úpěnlivě hledá na sociálních sítích autokarosáře. Strašně dobře si povyprávíte přes telefon s šéfem osobního, ten velmi dobře zná učňák na kterém se kluk vyučil, má totiž dobrou pověst a tak samozřejmě ať kluk co nejdřív přijede, určitě se domluví.

A tak kluk sedne na vlak, jede 50 kilometrů, utratí za lístek třetinu svého kapesného z děcáku a pak ještě kus ho vezete autem, aby tam byl přesně. No a pak se ve firmě zjistí, že je černej.

"Ty vole černej, rozumíš cigoš!" Tak ho nechají hodinu sedět v čekárně a pak ho pošlou do háje, že nikoho nehledají, protože to už slíbili někomu jinému.

Ovšem ten inzerát mají samozřejmě na internetu pořád a když se naštvete, půjčíte si od manželky mobil a zavoláte tam jako někdo jinej, kdo má syna, který hledá práci, tak zase slyšíte jen samozřejmě ať přijede určitě se domluvíme.

Anebo sehnat romskýmu klukovi ubytování........To voláte do penzionu který za 7500 měsíčně pronajímá pokoje k ubytování. A jo, všechno je v pohodě, pokoj by byl a pak se, protože už jste, po dalších asi třech nepříjemných zkušenostech, pochopil, že tím klukovi ušetříte jedno další dost kruté zklamání zmíníte, že kluk je Rom, jestli je to OK??

No a samozřejmě na druhém konci drátu nastane rozpačité ticho a pak začne paní koktat, že to asi teda nepůjde, protože minule, když u nich bydleli tři sice slušní chlapi, ale hrůza Ukrajinci, tak je ostatní dobří bílí návštěvníci penzionu pomluvili v hodnocení na internetu, že penzion je plný Ukrajinců a už nikdy víc se tam neubytují.

Takže jistě pochopíte, že kdyby teď kvůli tomu romskýmu klukovi lidi napsali, že je penzion plný "Kofoláčů," tak to by nebylo dobrý. Ale samozřejmě, aby jste si nemysleli, tady nejde o žádný rasismus..................

Ale abych neskončil tak smutně. Našli se dvě strojařské firmy, které blbosti kolem barvy kůže vůbec neřeší, protože nejsou lidi a když kluk bude solidně pracovat, tak ho rádi vezmou, ať je černý bílý, nebo žlutý a za to jim budiž čest a uznání. Protože tam nebylo vůbec žádné blbé, malé ani velké "Ale."

A jak kluk dopadl? Ukecal jsem ho nakonec, aby pokračovat ve studiu a udělal si ještě jeden výuční list, protože pak bude snad mít větší šancí se uchytit u svých milovaných aut, u kterých chtěl vždycky pracovat. Takže za dva roky to bude zkoušet zase.

Nevím, jestli u toho ještě budu, jestli to bude jiné a kolik zase uslyšíme těch pitomých a hloupých "Ale"?? No, jsem pořád ještě trochu optimista a třeba bude svět za dva roky zase o něco lepší.

A vůbec, nechcete mi s tím tak trochu lidi pomoct? Stačí jen málo .

Přestaňme pro začátek říkat: "Nejsem rasista ale............"

Autor: David Vlk | pondělí 10.9.2018 10:58 | karma článku: 41.26 | přečteno: 6891x


Další články blogera

David Vlk

Hlavně zatáhni pupek!

"Já tam radši půjdu, aby se na ně ti mladí kohouti nevrhli. Ukaž, dám si radši boty, kdybych musel zakročit, abych mohl nakopávat ty mladé pevné zadnice."

21.9.2018 v 15:59 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 971 | Diskuse

David Vlk

Nebudu s tebou spát, když seš ten "Sluníčkář"

""Tak jsem se o tobě dočetla , že seš ten "Sluníčkář," jak o nich teď pořád píšou. To jako myslíš vážně? Tak proto jsi letos po létě tak hnědej.""

20.9.2018 v 8:53 | Karma článku: 29.86 | Přečteno: 2115 | Diskuse

David Vlk

Děckám sa už dneska alkohol nenalívá.

"Tož ale štrůdl sa jest nenaučil, to sa děckám zakazuje pit dobré víno a pak jich zabije upečená šupka z jabka. Chceš trochu vody šohajku?"

18.9.2018 v 16:52 | Karma článku: 40.31 | Přečteno: 2674 | Diskuse

David Vlk

Czeská siroteček je vždýcky fíc než syrská siroteček

Teď já sledovat ta aféra te pani, co má tak chezké nemecké jméno "Schoider" ja, ja, ta aféra s těma padesát siroteček aus Syrien. Jak vy je tady nechtít. To je jásný, já být v tom s váma!

17.9.2018 v 15:31 | Karma článku: 32.19 | Přečteno: 3037 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Majová

Můj rok s Davidem (k cyklu článků David a Genetický Goliáš)

Je to víc než rok ode dne, kdy jsme se poprvé setkali. Kdy jsem poprvé usedla v Davidově pokoji a trochu rozpačitě jsme se oťukávali. Přišla jsem o něm psát. A netušila, jak niterně se mne dotkne jeho příběh.

23.9.2018 v 22:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Vilém Ravek

Jsem nešikovný a k tomu ještě manžel.

Ten, kdo je nešikovný, ale jen málo, se může zdát na první pohled šikovným. Ovšem jen za cenu opakovaných zážitků blízké smrti a tekoucích nervů. Nešikovný manžel by měl být chráněn zákonem.

23.9.2018 v 20:30 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 180 | Diskuse

Antonín Mareš

Zhodnocení

Přemýšlel jsem, zda zde mám zveřejnit další ze svých úvah. Dospěl jsem ale k závěru, že je to zbytečné. Na tomto blogu, ale i jinde, mnozí z vás vedou svou "svatou válku" a přitom vůbec neberou v úvahu nejen názory druhých,

23.9.2018 v 19:23 | Karma článku: 5.84 | Přečteno: 194 | Diskuse

Libuse Palkova

Tak trochu jiné Vlasy

Kdo zaregistroval to velké V ve slově Vlasy jistě pochopil, že tohle není blog o nových módních trendech v účesech, nebo reportáž z kadeřnické soutěže, ale že mám na mysli muzikál Vlasy. Je možné, aby taková klasika překvapila?

23.9.2018 v 17:06 | Karma článku: 10.44 | Přečteno: 392 | Diskuse

Jana Slaninová

Vzpomínkomat: jdu do puberty, škola už není nepřítel, seksepíl a Lady Poleno

U babičky mi bylo vždycky dobře. Když jsem k ní byla ve dvanácti nastěhována, byla jsem přešťastná. Babička stav na stěhování označila pragmaticky. "Táta tě sem dal jak kufry do úschovny na Masarykově nádraží."

23.9.2018 v 13:21 | Karma článku: 22.54 | Přečteno: 509 | Diskuse
VIP
Počet článků 406 Celková karma 37.82 Průměrná čtenost 3723

Chtěl bych Vás na chvíli zastavit a někdy i rozesmát. Jsem normální malý živnostník, táta od tří dětí a blog je pro mne drobný relax od práce. Jinak skoro neustále "úřaduju" na www.koupelny-vlk.cz

 

Najdete na iDNES.cz