My nejsme rasisti, ale..............

10. 09. 2018 10:58:37
Hm, nechci tím samozřejmě říct, že my bílí jsme všichni darebáci a mlátíme děti, ale mohli by jste tedy i vy připustit, že každý Rom není darebák a zloděj?

Od jisté doby jsem neustále někým přesvědčován, že není rasista a pak přijde většinou to "Ale"

Pro některé lidi jsem se totiž tím, že jsem vlastní dceři dovolil chodit s Romem z děcáku stal podezřelým fandou multikulti, nezodpovědným rodičem, přiblblým sluníčkářem, "Milovníkem Kofoláčů" a nepochopitelným podivínem.

Je docela legrační, jak se Vás lidé, kteří tohle "Ale" rádi používají, vždycky snaží přesvědčit o tom, že rasisté nejsou a dokonce hráli třeba v roce 1989 ve fotbalovém klubu Horní Dolní a tam byl jeden černej kluk, co byl fakt slušnej a dokonce používal ve sprše mýdlo.

Anebo uslyšíte: "Romové mi vůbec nevadí, pokud zodpovědně a poctivě provádějí výkopové práce." Co by taky tak jiného měli dělat, že? Občasný romský středoškolák, nebo dokonce vysokoškolák je totiž dozajista neférovým produktem nějaké pozitivní diskriminace.

Přítel mé dcery je navíc z děcáku a tam přeci ty parchanty nezavírají bezdůvodně!

"Dávej si Davide bacha." Ano dávám, svoji dceru mám samozřejmě rád.

Zrovna ten její kluk skončil v děcáku dvakrát. Poprvé proto, že se o něj jeho rodiče po jeho narození špatně starali. Jo jeden z jeho rodičů byl Rom a jeden bílý. A víte co? Pak si ho k sobě vzali pěstouni a ti ho řezali tak, že kluk vždycky jenom někam zalezl a bál se moc hlasitě dýchat a brečet, aby ho nezmlátili zase a tak skončil podruhé zase v děcáku.

Jo a abych nezapomněl ti pěstouni, co ho mlátili, byli oba úplně strašně bílí, slušní lidi.

Hm, nechci tím samozřejmě říct, že my bílí jsme všichni darebáci a mlátíme děti, ale mohli by jste tedy i vy připustit, že každý Rom není darebák a zloděj?

Nebo tam máte pořád vzadu to velké pochybovačné "Ale?"

Dokud se vás to osobně nedotkne jako mě, je to asi mnohem těžší, si to v hlavě trochu přehodit. A hlavně v týhle době. Víte, snažil jsem se tomu klukovi pomoct sehnat práci a bydlení. Je slušně vyučen v docela dobrém oboru a přece lidi nejsou, tak každý, kdo chce pracovat práci sežene, jako bych Vás slyšel.

Jenomže to třeba zavoláte do firmy, která úpěnlivě hledá na sociálních sítích autokarosáře. Strašně dobře si povyprávíte přes telefon s šéfem osobního, ten velmi dobře zná učňák na kterém se kluk vyučil, má totiž dobrou pověst a tak samozřejmě ať kluk co nejdřív přijede, určitě se domluví.

A tak kluk sedne na vlak, jede 50 kilometrů, utratí za lístek třetinu svého kapesného z děcáku a pak ještě kus ho vezete autem, aby tam byl přesně. No a pak se ve firmě zjistí, že je černej.

"Ty vole černej, rozumíš cigoš!" Tak ho nechají hodinu sedět v čekárně a pak ho pošlou do háje, že nikoho nehledají, protože to už slíbili někomu jinému.

Ovšem ten inzerát mají samozřejmě na internetu pořád a když se naštvete, půjčíte si od manželky mobil a zavoláte tam jako někdo jinej, kdo má syna, který hledá práci, tak zase slyšíte jen samozřejmě ať přijede určitě se domluvíme.

Anebo sehnat romskýmu klukovi ubytování........To voláte do penzionu který za 7500 měsíčně pronajímá pokoje k ubytování. A jo, všechno je v pohodě, pokoj by byl a pak se, protože už jste, po dalších asi třech nepříjemných zkušenostech, pochopil, že tím klukovi ušetříte jedno další dost kruté zklamání zmíníte, že kluk je Rom, jestli je to OK??

No a samozřejmě na druhém konci drátu nastane rozpačité ticho a pak začne paní koktat, že to asi teda nepůjde, protože minule, když u nich bydleli tři sice slušní chlapi, ale hrůza Ukrajinci, tak je ostatní dobří bílí návštěvníci penzionu pomluvili v hodnocení na internetu, že penzion je plný Ukrajinců a už nikdy víc se tam neubytují.

Takže jistě pochopíte, že kdyby teď kvůli tomu romskýmu klukovi lidi napsali, že je penzion plný "Kofoláčů," tak to by nebylo dobrý. Ale samozřejmě, aby jste si nemysleli, tady nejde o žádný rasismus..................

Ale abych neskončil tak smutně. Našli se dvě strojařské firmy, které blbosti kolem barvy kůže vůbec neřeší, protože nejsou lidi a když kluk bude solidně pracovat, tak ho rádi vezmou, ať je černý bílý, nebo žlutý a za to jim budiž čest a uznání. Protože tam nebylo vůbec žádné blbé, malé ani velké "Ale."

A jak kluk dopadl? Ukecal jsem ho nakonec, aby pokračovat ve studiu a udělal si ještě jeden výuční list, protože pak bude snad mít větší šancí se uchytit u svých milovaných aut, u kterých chtěl vždycky pracovat. Takže za dva roky to bude zkoušet zase.

Nevím, jestli u toho ještě budu, jestli to bude jiné a kolik zase uslyšíme těch pitomých a hloupých "Ale"?? No, jsem pořád ještě trochu optimista a třeba bude svět za dva roky zase o něco lepší.

A vůbec, nechcete mi s tím tak trochu lidi pomoct? Stačí jen málo .

Přestaňme pro začátek říkat: "Nejsem rasista ale............"

Autor: David Vlk | pondělí 10.9.2018 10:58 | karma článku: 41.39 | přečteno: 6982x

Další články blogera

David Vlk

Tak to máme dvakrát análek , líbání a roztržená podprda. Chcete účtenku?

Tak to máme dvakrát análek, příplatek za líbačku, roztržená podprda, takže to máme s DPH 1869 káče, chcete účtenku?" Zeptala se Sandra pupkatého strejce z Passatu a poopravila ňadra v nové krajkované podprsence.

20.2.2019 v 11:37 | Karma článku: 46.03 | Přečteno: 7000 | Diskuse

David Vlk

Předsedo, nežvaň!

Předsedo, kdes hergot doteďka byl ?? Nebyls náhodú posledních pár let ministr financí, místopředseda vlády a momentálně předseda vlády?

17.2.2019 v 12:18 | Karma článku: 46.95 | Přečteno: 8904 | Diskuse

David Vlk

Páné kupte nóvý néchty k Valéntýnovi. Jsou klásný.

"Páné víte vůbec, že dneska Valentýn?? Máte už něco pro vaše žéna?? Óna vám uteče, vy né moc velký fešák!"

14.2.2019 v 12:28 | Karma článku: 40.60 | Přečteno: 2439 | Diskuse

David Vlk

Jak krvácí hnědej chlap?

Tím, že jsem se začal starat o mladého Roma, co v osmnácti vypadnul z děcáku a po dvou měsících a dvou pracích dopadl bez smlouvy bez výplaty a bez ubytování tvrdě na dlažbu, začínám lecos vidět trochu jinak.

7.2.2019 v 18:46 | Karma článku: 44.94 | Přečteno: 5139 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Stříbrné pupeční šňůry aneb V zajetí mobilních spárů

Kdysi se rodiče museli spolehnout na slovo svého potomka, že bude doma v určitý čas. Když nebyl, většinou byla odměna jistá "pětadvacet na dvě půlky". Doba (z)mobilizovaná, je tak trochu hysterická.

21.2.2019 v 20:42 | Karma článku: 17.80 | Přečteno: 338 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Tati, nechci už kulhat!

„Tati, chci tančit, chci cvičit, chci normálně chodit,“ řekla jsem tátovi v mých osmi letech. Tento příběh je v pořadí druhým ze tří, které mě zformovaly do dnešní podoby. Vážně jsem se od mých tří příběhů asi nezměnila.

21.2.2019 v 16:24 | Karma článku: 20.40 | Přečteno: 443 | Diskuse

Luděk Kratochvíl

Sovětsko-japonské poměřování svalů II. - Nomonchan/Chalchyn-gol 1939

Po několikaměsíčním relativním klidu byl japonskou stranou vybrán druhý zkušební prostor - sporné území u řeky Chalchyn-gol pod horou Nomonchan-burd-obó v oblasti Barga s příhodnějšími logistickými podmínkami pro japonské jednotky

21.2.2019 v 14:55 | Karma článku: 21.23 | Přečteno: 519 | Diskuse

František Skopal

Kult nahoty a lidská civilizace!

Náš svět podléhá kultu nahoty! Tělesné odhalování různého stupně lze vidět všude, kde se jen podíváme: na ulicích, na koupalištích, ve společnosti, ale také ve filmech, v časopisech, na internetu, a tak dále, a tak dále.

21.2.2019 v 14:30 | Karma článku: 11.00 | Přečteno: 836 | Diskuse

Bohumila Truhlářová

Jezte polské hovězí se salmonelou a nereptejte, aneb svět se zbláznil

Neotravujete nás s vašimi nápady kontrolovat naše hovězí maso, stejně na nás jenom žárlíte, protože nestačíte na naši polskou konkurenci, a bacha, jestli nedáte pokoj, budeme kontrolovat vaše pivo...

21.2.2019 v 14:00 | Karma článku: 23.81 | Přečteno: 717 | Diskuse
VIP
Počet článků 448 Celková karma 40.27 Průměrná čtenost 3752

Chtěl bych Vás na chvíli zastavit a někdy i rozesmát. Jsem normální malý živnostník, táta od tří dětí a blog je pro mne drobný relax od práce. Jinak skoro neustále "úřaduju" na www.koupelny-vlk.cz

 

Najdete na iDNES.cz